Andrej Martin suverénne postúpil do 2. kola dvojhry

07.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 6. augusta (TASR) - Slovenský tenista Andrej Martin víťazne vstúpil do olympijského turnaja, keď v prvom kole dvojhry zdolal Američana Denisa Kudlu za 62 minút suverénne 6:0 a 6:3. V druhom kole sa stretne s trinástym nasadeným Nemcom Philippom Kohlschreiberom.

Martin dal v úvodnom sete svojmu súperovi za 25 minút nepopulárneho "kanára". V druhom sete síce dvakrát stratil svoje podanie, ale 120. hráčovi svetového rebríčka ATP nedal šancu pomýšľať na víťazstvo. V druhom kole sa slovenský tenista stretne s lepším z duelu medzi Nemcom Philippom Kohlschreiberom a Argentínčanom Guidom Pellom.

"Chcel by som pogratulovať Andrejovi, predviedol výborný výkon. Po všetkých stránkach bol lepší, diktoval hru, bol dobre sústredený. Som veľmi rád, že sa takto chytil, hneď v úvode súpera brejkol. V druhom sete síce prišli dve malé zaváhania, ale to sa dalo čakať, že sa Kudla trochu rozbehne. Andrej však bol lepším hráčom, nemal to síce jednoduché, ale zaskočil ho svojou hrou," povedal pre TASR vedúci slovenskej tenisovej výpravy Miloslav Mečíř.

Súpera v 2. kole si plánovali Martin s Mečířom neskôr v sobotu vo vzájomnom zápase pozrieť: "Chceme si ich pozrieť ako hrajú, ako budú reagovať na povrch a aké údery budú hrať."

dvojhra - muži - 1. kolo:
Andrej MARTIN (SR) - Denis Kudla (USA) 6:0, 6:3

Japonský tenista Kei Nišikori a John Millman z Austrálie úspešne vstúpili do olympijského turnaja. Nišikori ako turnajová štvorka vyradil Španiela Alberta Ramosa v dvoch setoch 6:2, 6:4 a Millman Ricardasa Berankisa z Litvy 6:0, 6:0.

Gael Monfils (6-Fr.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:1, 6:3
Dudi Sela (Izr.) - Damir Džumhur (BaH) 6:4, 6:4
Jevgenij Donskoj (Rus.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 6:4
Juan Monaco (Arg.) - Mirza Bašič (BAH) 6:2, 6:2
Gilles Simon (15-Fr.) - Borna Čorič (Chor.) 6:4, 7:6 (1)
Jo-Wilfried Tsonga (5-Fr.) - Malek Jaziri (Tun.) 4:6, 7:5, 6:3
Gastao Elias (Portug.) - Thanasi Kokkinakis (Austr.) 7:6 (4), 7:6 (3)
Andreas Seppi (Tal.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:3, 3:6, 7:6 (6)

štvorhra - muži - 1. kolo:

Florin Mergea, Horia Tecau (5-Rum.) - Federico Delbonis, Guillermo Duran (Arg.) 6:3, 6:2
Santiago Gonzalez, Miguel-Angel Reyes-Varela (Mex.) - Colin Fleming, Dominic Inglot (V. Brit.) 6:3, 6:0
Lukasz Kubot, Marcin Matkowski (Poľ.) - Rohan Bopanna, Leander Paes (India) 6:4, 7:6 (6)
Roberto Bautista Agut, David Ferrer (8-Šp.) - Lukáš Rosol, Radek Štěpánek (ČR) 6:1, 6:4